גבריאל אוחנה

יזכור

Backחזרה לרשימה

אוריאל כהן

אוריאל כהן

רס"ר (מיל'), אוריאל כהן ז"ל, בן 33, לוחם בחטיבת גבעתי מהישוב צור הדסה, נפל אמש בקרב ברצועת עזה.

כהן שירת בתפקיד מפקד נמר ביחידת הסיוע המנהלתי בגבעתי. כהן ז"ל, השאיר אחריו אישה חנה ושתי בנות קטנות שיר בת השניים ולליה בת החצי שנה, הורים: עמנואל ורחל ושני אחים. הלווייתו התקיימה היום, יום רביעי בהר הרצל בירושלים, המשפחה יושבת שבעה בצור הדסה.

כהן ז"ל גדל בפתח תקווה, למד בקרית הרצוג בבני ברק והוא בוגר ישיבת ההסדר "כרם ביבנה". הוא החל לעבוד בבנק המזרחי בשנת 2015 ובשנים האחרונות עבד ככלכלן בסקטור בניה ונדל"ן. בעוד 10 ימים אוריאל אמור היה לחגוג את יום הולדתו ה- 34.

ראש ישיבת ההסדר "כרם ביבנה" הרב אהרן פרידמן ספד לאוריאל ז"ל: "באוריאל היתה עדינות נפש מאוד מיוחדת. הוא אף פעם לא שם את עצמו במרכז, אבל בפועל כל מה שהיה צריך ולעזור תמיד הוא היה הראשון להיות שם. אם זה עניינים של המחזור או בישיבה, תמיד הוא נתן יד והיה משמעותי. תמיד ידעת שבשקט שלו הוא תמיד נמצא עבורך בכל דבר ועניין. גם הלימוד תורה והקשר עם החברים היה מבוסס על עדינות הנפש הייחודיות שלו; מצד אחד עדינות ורגישות ומצד שני בעל עוצמות ויכולת לעמוד ולהתגבר על כל אתגר שמוטל לפניו".

"אוריאל לא היה מוכן לקבל דבר שלא השיג אותו במו ידיו. הדמות שלו מאפיינת את בני הישיבות. מצד אחד הם נקראים לדגל ותמיד הולכים ראשונים ועושים הכל עם עוצמה וללא פחד ומצד שני, האישיות שאתה פוגש מולך היא עדינה וטובה. לא לוקחת לעצמה דבר ומקדישה את הכוחות והחיים שלה למען הכלל".

יהי זכרו ברוך