ישיבת כרם ביבנה

צוות

חזרה לשרימהחזרה לרשימה

הרב מרדכי גרינברג, נשיא הישיבה

הרב מרדכי גרינברג, נשיא הישיבה

נשיא הישיבה, הרב מרדכי גרינברג שליט"א, נולד בשנת תש"ג בתל אביב.

בישיבה התיכונית למד בישיבת הישוב החדש.

בשנת תש"כ החל את לימודיו בישיבת 'כרם ביבנה'. שירת בנח"ל, במסגרת שרותו הצבאי. אחרי סיימו את תכנית ה'הסדר', הרב גרינברג לימד זמן קצר בישיבת אור עציון ובישיבת הקיבוץ הדתי. לאחר נישואיו לבלהה צוקרמן, בתו של הרב אברהם צוקרמן זצ"ל ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חזר להיות בין מייסדי הכולל של כרם ביבנה והוסמך לרבנות ע"י הרבנים הראשים הרב שלמה גורן והרב עובדיה יוסף זצ"ל. במשך תקופה זו נסע מידי שבוע לשמוע את שיעוריו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל.

כשסיים את לימודי הכולל התמנה, ע"י מרן ראש הישיבה, הרב ח"י גולדויכט זצ"ל כר"מ ולימד את בני חו"ל. מאוחר יותר התמנה לתפקיד ראש הכולל, ובשתי שנות שבתון שהיו לו שימש כראש הכולל בישיבת מעלה אדומים.

בשנת תשל"ח חזר ל'כרם ביבנה', ונתמנה לראש כולל דיינות, תפקיד אותו מילא עד שהתמנה לראשות הישיבה בשנת תשנ"ד.

השתתף בחיבור אחד מספרי ברכת אליהו, פרוש על באור הגר"א לשלחן ערוך הלכות שבת. פרסם מאמרים רבים בענייני הלכה ומחשבה באורים ומקורות למאמרים של הגראי"ה קוק זצ"ל, וכן ספר 'כרם שלמה' על פרשיות השבוע.

בשנת תשע"א יצא לאור הכרך הראשון של "שירת הכרם" על מסכת בבא קמא בו רוכזו השיעורים הכלליים בישיבה של ראש הישיבה, הרב דוד קב, והרב זלמן נחמיה גולדברג.

בראשית שנת תשע"ג ביקש מרן ראש הישיבה למצוא ראש ישיבה נוסף צעיר ונמרץ, אשר "יקח את המושכות בהנהגת הישיבה ויעלה את הישיבה לפסגות חדשות".

 

לרשימת שיעורי הרב באתר לחצו כאן

לרכישת ספרי הרב באתר לחצו כאן

ליצירת קשר עם הרב - לחצו כאן